Blog o projektowaniu, nie tylko dla projektantów

xixi Studio Grafika Reklamowa

El Gaucho, czyli samo mięsko

banerek---opakowanie-na-mieso

Projektant może potraktować opakowanie na wiele sposobów. Może uczynić je osobnym dziełem sztuki, sprawić, by wyróżniało produkt spośród konkurencji, mówiło wprost o tym co znajduje się w środku, lub też subtelnie sugerowało zawartość. My projektanci uwielbiamy oglądać świetnie zaprojektowane opakowania, ale sami w swojej pracy nigdy nie możemy zapomnieć, że nasz projekt ma przede wszystkim pomóc w sprzedaży. Nie zawsze da się więc stworzyć opakowanie będące spełnieniem naszych marzeń – zarazem budzić uznanie wśród kolegów z branży, jak i spełniać wszystkie cele wytyczone nam przez klienta. 

paczka-na-mieso

Na szczęście takie projekty zdarzają się coraz częściej. Jednym z nich jest seria opakowań na mięso, wykonanych na potrzeby sieci restauracji El Gaucho, przez izraelską agencję Blend-it Design. Główne założenie jest bardzo proste. Pudełko imituje deskę do krojenia, a w zasadzie „blok”. Przez okienko wykrojnika widzimy co dokładnie znajduje się w środku, dodatkowo pomagają nam w tym umieszczone na froncie opakowania napisy.

pudelko-na-mieso

Autorzy nie poprzestali tylko na tym i na desce umieścili także nóż do krojenia mięsa i kilka porozrzucanych przypraw. Każde opakowanie różni się od innych, jednak w bardzo subtelny sposób, na przykład poprzez dodanie innych przypraw. Taki zabieg pozwala na utrzymanie wspólnego mianownika dla całej serii produktów.

opakowanie-mieska

Projektantom opakowania zależało na tym, by ukazać mięso w jego naturalnym kuchennym otoczeniu, a nie skupiać się na samym zdjęciu kawałka mięcha. Brakuje tu graficznego pokazania z jakim konkretnie rodzajem mięsa mamy do czynienia, jest to jednak niewielka łyżeczka dziegciu w wielkiej bece sycącego estetycznie miodu jakim jest cały ten projekt.

wstecz do góry
xixi BLOG

Subskrybuj przez RSS komentarze do tego wpisu

1 komentarz do El Gaucho, czyli samo mięsko

  1. Awesome blog! Is your theme custom made or did you download
    it from somewhere? A theme like yours with a few simple tweeks would really
    make my blog jump out. Please let me know where you got your theme.
    With thanks

Dodaj komentarz

*