Blog o projektowaniu, nie tylko dla projektantów

xixi Studio Grafika Reklamowa

Ciekawe opakowania – Buca di Beppo

Buca di Beppo - banerek

Tradycyjne włoskie jedzenie jest zazwyczaj sprzedawane w opakowaniach, których motywy graficzne obracają się w okół gajów oliwnych, typowych widoków farm z półwyspu apenińskiego oraz, sporadycznie, Włoszek w tradycyjnych strojach. Nie da się ukryć, że jest to dość wyeksploatowany i mało oryginalny motyw. Tym milej jest zobaczyć na półce sklepowej coś nietypowego.

Sieć restauracji o nazwie Buca di Beppo serwuje dania tradycyjnej włoskiej kuchni, zapewniając zarazem domową atmosferę w swoich lokalach, których posiadają blisko 90 w całych Stanach Zjednoczonych. Zdecydowali się niedawno zacząć pakować i sprzedawać niektóre swoje wyroby, zaczynając od sosu pomidorowego oraz włoskich lodów. W projektach opakowań postanowili położyć nacisk na niespotykaną nigdzie indziej atmosferę i prawdziwy włoski smak cechujące wyroby Buca.

Wpierw powstał projekt sosu z wykorzystaniem motywu rozpłaszczonego pomidora. Na tej bazie stworzono następnie opakowania dla trzech smaków lodów. Użyto nietypowej typografii, ozdobnych elementów, oraz apetycznej grafiki. Całość została zainspirowana dawnymi samochodami rozwożącymi lody po amerykańskich przedmieściach. Dodatkowo logo Buca zaprojektowano tak, by nawiązywało do neonowych napisów, kojarzących się z amerykańską stolicą hazardu, czyli Las Vegas.

W ten sposób powstał projekt oryginalny, pod względem typografii nawiązujący zarówno do włoskiej tradycji, jak i amerykańskiej współczesności. Dopracowane w każdym calu ilustracje jasno informują z jakim produktem mamy do czynienia, zarazem przedstawiając go w jak najlepszym świetle, zachęcając potencjalnych klientów do spróbowania. Całość wygląda bardzo smakowicie i ciekawie.

wstecz do góry
xixi BLOG

Subskrybuj przez RSS komentarze do tego wpisu

Dodaj komentarz

*