Blog o projektowaniu, nie tylko dla projektantów

xixi Studio Grafika Reklamowa

Ciekawe projekty opakowań – HEMA

Projektowanie opakowań warte uwagi

Holenderska firma HEMA produkuje i sprzedaje niemal wszystko. Od odzieży, przez elementy wystroju mieszkania aż po żywność. HEMA jest także producentem rozmaitych artykułów biurowych, między innymi kredek, długopisów, czy zestawów do tworzenia kolażu. Są to artykuły skierowane przede wszystkim do dzieci i młodzieży, choć niektóre z nich (jak na przykład długopisy) nie mają ściśle określonej grupy docelowej. 

Projektowanie opakowań warte uwagi

HEMA zatrudniła również holenderską „jednostkę projektową” (jak sami siebie nazywają), czyli Studio Kluif do opracowania projektów rozmaitych opakowań. Czipsów, kosmetyków, lodów, czy wspomnianych wcześniej artykułów biurowych. I właśnie te ostatnie projekty najbardziej przyciągnęły moją uwagę. Pomimo tego, że już kilkukrotnie wcześniej na półkach sklepów widziałem opakowania kredek, na których widniała ilustracja wykonana ręcznie za pomocą tychże produktów. Jednak dopiero opakowania produktów HEMA naprawdę przyciągnęły mój wzrok prezentując bardzo pomysłowe wykorzystanie wyrobów zawartych w środku do stworzenia szaty graficznej. Wszystkie napisy na froncie napisane długopisem, łącznie z nazwą firmy to widok bardzo niecodzienny. Jaka szkoda, że nie można tak zapisać kodu kreskowego!

Projektowanie opakowań warte uwagi

Projektowanie opakowań warte uwagi

 

Równie urzekające są kredki – gdzie w rewelacyjny sposób połączono zdjęcie produktu, z logo firmy, opisem wyrobu i odręczną ilustracją. W ten sposób otrzymaliśmy fakira leżącego na swoim łożu, co jest skojarzeniem tyleż nietypowym, co bardzo intrygującym. Bardzo sympatyczne są również opakowania flamastrów – gdzie okienko przeobraża się w paszcze jakiegoś stwora, bądź jest wizjerem w głowie robota. Cała linia artykułów biurowych HEMA budzi bardzo ciepłe uczucia i skojarzenia z radosną twórczością z czasów naszego dzieciństwa.

Projekty opakowań warte uwagi

Projekty opakowań warte uwagi

Projekty opakowań warte uwagi

wstecz do góry
xixi BLOG

Subskrybuj przez RSS komentarze do tego wpisu

Dodaj komentarz

*