Blog o projektowaniu, nie tylko dla projektantów

xixi Studio Grafika Reklamowa

wstecz do góry
xixi BLOG

Subskrybuj przez RSS komentarze do tego wpisu

10 komentarzy do Logo polskiej prezydencji w UE

  1. taaak . nie przemawia do mnie, zbyt „gminne” :) i to chyba odcinanie kuponów , z tego samego pliku „solidarnosc.cdr” :) ale jakoś nie czuję tego aby „artysta-plastyk” stworzył dobre logo, i to kolejny już przykład. Lepiej to zlecić „projektantom”

  2. Pingback: Logo prezydencji UE pokazane! | Grochu

  3. Pingback: Nowe logo Ekstraklasy | xixi Blog

  4. Hmm…. logotyp intrygujący w negatywnym tego słowa znaczeniu. Strasznie niespójne, adres strony jest naprawdę typowo „na doczepkę” – nie jest to nawet kolorystycznie uzasadnione. Natomiast same strzałki… nie.

  5. Moim zdaniem znak jest całkiem całkiem. OK, typografia trochę kuleje, ale koncepcja strzałek nawiązujących do logo solidarności jest bardzo sugestywna i trafna. Jasno komunikuje Polskę jako lidera innym europejczykom – a o to przecież chodziło. IMO pomimo drobnych niedociągnięć projekt broni się i nie należy się go wstydzić.

    • Jasne, koncepcja może i ciekawa, ale logo to nie jest koncepcja a wizualizacja tej koncepcji. Innymi słowy nic nie stało na przeszkodzie, by logo oprócz ciekawego pomysłu ze strzałkami było również dobrze wykonane.

      Jak Polska będzie miała ciekawe pomysły na forum europejskim, ale ich wykonanie będzie fatalne to ostatecznie będzie to porażka, prawda? I tak samo jest z tym znakiem :-/

Dodaj komentarz

*