Blog o projektowaniu, nie tylko dla projektantów

xixi Studio Grafika Reklamowa

O czym jest ten blog?

xixi Blog to przedłużenie xixi Studio – czyli łódzkiego studia projektowego. Na tym blogu podejmowane są przede wszystkim tematy związane z szeroko pojętym projektowaniem, nie tylko graficznym.

Blog ten nie jest skierowany tylko do projektantów, ale do wszystkich zainteresowanych tematem projektowania. Wierzę bowiem, że wiedza na większość poruszanych tu tematów przyda się zarówno właścicielom i pracownikom firm korzystających z usług projektantów, jak i każdemu z nas, jako że wszyscy codziennie jesteśmy odbiorcami przekazu graficznego.

Znajdziesz tu między innymi artykuły pozwalające spojrzeć na proces projektowania inaczej niż widziałeś go dotychczas. Dzięki temu będziesz mógł zrozumieć znaczenie właściwie wypełnionego briefa, zgłębić swoją wiedzę na tematy związane z wartością logo, identyfikacji wizualnej, czy materiałów reklamowych.

Co miesiąc pisuję artykuły do papierowego wydania magazynu OOH. Każdy z tych artykułów będzie również, z niewielkim opóźnieniem, publikowany na blogu.

W dziale case study znajduje się coś zwanego po polsku „studiem przypadku” – czyli opis procesu pracy nad rozmaitymi projektami. Dzięki temu możesz zajrzeć od kuchni na to, jaką drogę przechodzi projekt od pierwszego kontaktu klienta z projektantem, do momentu aż z naszych rąk wyjdzie efekt wytężonej pracy gotowy do druku, bądź umieszczenia w internecie. Czasem znajdą się tutaj także po prostu rozszerzone opisy naszych projektów. Pozwoli to na przykład dostrzec ciekawe detale :-)

W dziale Książki, jak nietrudno się domyśleć, znajdzują się opisy wartościowych książek związanych z projektowaniem, marketingiem, czy ogólnym zarządzaniem sobą :-) Nie zdziw się, że większość z „recenzowanych” tam pozycji opisana jest głównie w superlatywach. Ponieważ doba nie jest z gumy, a w życiu jest tyle ciekawych rzeczy do zrobienia, to staram się kupować książki, co do których wiem, że są warte poświęcenia im czasu i uwagi. Poza tym wydaje mi się, że lepiej pisać o wartościowych rzeczach, niż o tych mniej ciekawych.

Portfolio odsyła zaś na stronę xixi Studio, czyli głównego obszaru naszej działalności. Można się tam zapoznać z wybranymi realizacjami, poczytać o tym, jakie usługi oferujemy naszym klientom, oraz skontaktować się z nami w celu rozpoczęcia współpracy nad projektem dla Ciebie.

Zapraszam do czytania i komentowania.

wstecz do góry
TAGI:
xixi BLOG

Subskrybuj przez RSS komentarze do tego wpisu

1 komentarz do O czym jest ten blog?

  1. Czyta się dobrze, więc nie ma co komentować:)

Dodaj komentarz

*